Olbrzym amerykański

Olbrzym amerykański to rasa, uznawana za jedną z największych ras gołębi na świecie. Jest to rasa wyhodowana w USA w latach dwudziestych XX wieku, pochodząca od hodowanych tam wersji gołębia skalnego. Olbrzym amerykański zaliczany jest do najbardziej znanych ras mięsnych. Gołębie tej rasy są bardzo duże i potężne, osiągając rozmiary porównywalne do kogutów. Ich ciała są mocne i dobrze zbudowane, z szeroką klatką piersiową i krótkimi nogami. Mają silne skrzydła, które pozwalają im na dobrą manewrowość w locie. Masa ciała olbrzyma amerykańskiego dorosłych osobników wynosi 900 g. Budowa ciała olbrzyma amerykańskiego jest zwięzła, tułów krótki, zwężający się ku tyłowi, skrzydła i sterówki krótkie. Głowa olbrzyma amerykańskiego jest krótka, szeroka i zwęża się w okolicy oczu. Charakteryzuje się okrągłymi, dużej wielkości oczami i mocnym dziobem. Zdolność lotowa jest bardzo ograniczona, dziób krótki gruby, ciemnej barwy, tęczówki żółtopomarańczowe, obwódki oczne wąskie, szyja krótka i gruba, skrzydła krótkie normalne. Skoki i palce grube, nieopierzone. Gołębie bardzo upierzone mają ciemne pazurki. Ubarwienie piór może być różnorodne, w zależności od linii hodowlanych, ale najczęściej występują barwy szare, białe, czarne, brunatne lub kombinacje tych kolorów. Gołębie są bardzo serdeczne, uwielbiają się ze sobą przytulać i delikatnie klepią swojego partnera po szyi i głowie. Kiedy jeden ptak z pary wraca do gniazda, często witają się bardzo niskim, chrapliwym gruchaniem.

Olbrzymy amerykańskie są hodowane głównie jako gołębie wystawowe, ze względu na swoje imponujące rozmiary i wygląd. Są to gołębie, które wymagają adekwatnej przestrzeni i odpowiedniego samopoczucia, aby dobrze się rozwijać i być zdrowe. Jest to rasa, która w odpowiednich warunkach może być imponującym i pięknym ptakiem. Olbrzymy amerykańskie są stosunkowo spokojne, karmią własne młode i są przeciętne pod względem witalności. Nie zobaczysz tych ptaków lecących wysoko po niebie, ani nawet na szczyt dwupiętrowej chałupy. Ptaki tej rasy lubią kręcić się po ziemi i często można po prostu zaganiać z powrotem do woliery. Zasięg hodowli jest międzykontynentalny. W Polsce rasa hodowana głównie w Rzeszowie.

Na filmie poniżej jest biały, cętkowany reprezentant tej pięknej rasy:Co jedzą olbrzymy amerykańskie?

Olbrzym amerykański zjada głównie zboża takie jak pszenica, jęczmień, owies, kukurydza, nie pogardzi ryżem, prosem, sorgiem, słonecznikiem łuskanym, rzepakiem, p. Gdy korzysta z wolnego wybiegu, chętnie skubie młodą trawę i wydziobuje małe korzonki z ziemi. Zjada też małe kamyki dla poprawy trawienia.

Jaki jest przybliżony rozmiar i waga jaja gołębiego?

Gołębie jajo ma zazwyczaj około 3-4 centymetrów długości i przybliżoną wagę 12-15 gramów. Rozmiar i waga jaj gołębi może się nieznacznie różnić w zależności od konkretnego gatunku gołębia, a także innych czynników, takich jak np. wiek i stan zdrowia ptaka składającego jajo. Jaja gołębi są na ogół małe i owalne, ze stosunkowo gładką skorupą, która jest zazwyczaj biała lub biaława. Jaja są przyjemne w smaku, zawierają witaminy A, D, B i E, zdrowe kwasy tłuszczowe i żelazo. Są nieco większe niż jaja przepiórek. Zastosowanie gołębich jaj jest szczególnie popularne w kuchni azjatyckiej oraz francuskiej.

Po co ludzie hodują gołębie?

Hodowla gołębi od tysiącleci nieodłącznie związana jest z aspektem kulinarnym i kulturowym. Z biegiem czasu zaczęto je również hodować w celach sportowych i ozdobnych. Jednak zajmowanie się gołębiami na poziomie profesjonalnym, zwłaszcza jeśli już poważnie myślisz o zarabianiu dzięki swojej pasji, wymaga wiedzy i przygotowania – tak teoretycznego, jak i praktycznego, więc zacznij zgłębiać wiedzę na ten temat.

Rasy gołębi mięsnych

Używamy plików cookie, aby zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej witryny i poprawić Twoje doświadczenia. Kontynuując korzystanie z naszej witryny, akceptujesz naszą politykę cookies oraz politykę prywatności