Karma dla gołębi

Jaka jest najlepsza karma dla gołębi?

Każdy dobry hodowca gołębi powinien dbać o swoją hodowlę, zapewniając jej odpowiednią karmę, bogatą w wartości odżywczych. Rodzaj, jak też ilość karmy mają ogromny wpływ na zdrowie, odpowiednią karmę, bogatą w wartości odżywczych. Rodzaj, jak też ilość karmy mają ogromny wpływ na zdrowie, zachowanie oraz formę lotową gołębi. W zależności od pory roku powinniśmy karmić gołębie różnymi mieszankami nasion.

Gołębie są ptakami z reguły roślinożernymi. Nie spożywają znacznych ilości pokarmów mięsnych. Głównymi składnikami diety gołębi są zboża, nasiona roślin motylkowatych i oleistych. Podawane są w całości lub delikatnie rozgniecione (kukurydza). Największy procentowy udział w dawkach żywieniowych dla gołębi stanowi jęczmień - od 20% do 60%.

Dobre mieszanki dla młodych gołębi oparte są w całości na najświeższych, czystych i zdrowych ziarnach, które idealnie nadają się na pierwsze pasze dla odstawianych od rodziców młodzików. Składniki komponowane są w taki sposób, aby dostarczyć gołębiom odpowiedni poziom energii i białka, które młodym jest szczególnie potrzebne do rozwoju.

Dobra karma dla gołębi to podstawa osiągania sukcesów w hodowli. Do wyboru są produkty o zróżnicowanym składzie i przeznaczeniu m.in. lotowe, pierzeniowe, rozpłodowe, uniwersalne i inne. Ważnym czynnikiem jest również odpowiednie dawkowanie i skład. Te informacje zazwyczaj zawarte są na opakowaniach. Na temat karm dla gołębi można powiedzieć wiele, każdy hodowca ma swoją ulubioną karmę dla gołębi.

Natomiast najbardziej polecane, wiodące karmy dla gołębi to:

  1. VERSELE-LAGA
  2. FLORNAS
  3. KAMPOL
  4. ELPOL

Karmy zapewanią Waszym gołębiom siłę do lotów i życiową energię. A Ty którą karmę dla gołębi preferujesz?

Używamy plików cookie, aby zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej witryny i poprawić Twoje doświadczenia. Kontynuując korzystanie z naszej witryny, akceptujesz naszą politykę cookies oraz politykę prywatności